NaProTechnologia™ - odżywianie - karmienie piersią
home info@naprolife.pl  
NaProTechnologia
Model Creighton
OptymalneOdżywianie
Nadwrażl Pokarmowa
Przepisy
Karmienie Naturalne
Książka NaturalnieKarmie
Ciekawe linki
Oferta LifeStory
PORADNIADietetyczna
PORADNIALaktacyjna
PORADNIA CrMS
Kontakt
O mnie
 

PORADNIA Laktacyjna

Podstawową formą działalności poradni jest konsultacja laktacyjna, która może być realizowana w formie:

  • konsultacji domowej u rodziców i dziecka (do 50km od Krakowa) lub w poradni, od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 20.00,

  • pojedynczego spotkania lub cyklu 2-3 spotkań "Krok po kroku" (w trudniejszych przypadkach, np. mało pokarmu, nieprawidłowe ssanie),

  • domowego pogotowia laktacyjnego, jeśli potrzeba jest nagła (wieczorem, w weekendy lub święta), a poradnia jest dyspozycyjna,

  • telekonsultacji (telefonicznie lub BY SKYPE) dla mam z daleka. Z mojego doświadczenia wiem, że już po dwóch dłuższych rozmowach (2 x 1-2 godz.) Twoja wiedza o karmieniu naturalnym znacznie się poszerza. Samo towarzyszenie w przywracaniu karmienia doda Ci pewności w działaniu i potrafi zdziałać cuda.

.

Przebieg konsultacji laktacyjnej:

1. Wywiad. Pytam o dotychczasowy przebieg karmienia, co się działo tuż po porodzie, co najbardziej Cię niepokoi. Jest to długa rozmowa, podczas której można przedstawić swoje trudności z karmieniem piersią. Wywiad jest bardzo pomocny w znalezieniu dobrego rozwiązania.

2. Badanie. Dziecko jest rozbierane, oglądane i ważone, co daje informacje o tym, jak rośnie. Oceniam jest sposób ssania. Jeśli wyrazisz zgodę, delikatnie zbadam piersi.

3. Przystawienie dziecka do piersi. Można usiąść wygodnie w fotelu lub położyć się, skorzystać z poduszek. Dziecko ma czas, aby najeść się do syta. Uważnie obserwuje karmienie, jeśli trzeba, pomogę w prawidłowym przystawieniu lub zaproponuję takie, które ułatwi przystawienie dziecka lub uczyni karmienie bardziej komfortowym. Jeśli trzeba, można skorzystć z elektrycznego odciągacza pokarmu.

4. Spokojne, wspólne omówienie sposobu pokonania trudności.

Jak przygotować się do spotkania w poradni?

UWAGA!!! Wszystkie wizyty w poradni wymagają wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem 600-701-799.

Do Poradni Laktacyjnej przychodzi się z dzieckiem. Pomocna będzie książeczka zdrowia dziecka, kilka pieluch tetrowych, pieluszki jednorazowe na zmianę, ubranka "na wszelki wypadek". Można wziąć akcesoria, których używamy do karmienia dziecka. Również butelkę z odciągniętym pokarmem lub mieszanką, jeśli dziecko jest dokarmiane.

Więcej informacji:

Iwona Koprowska, certyfikowany doradca laktacyjny, tel. 600 701 799

.

NaProTECHNOLOGIA - niepłodność - poradnia laktacyjna - nietolerancja pokarmowa - mikroflora jelitowa